We have detected that you may be using an outdated browser that is not compatible with our website.
Toggle navigation
Community
Academies
Affiliations
Athletes
Log in
Create account
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Home
Events
Membership
Academies
News
Information
Ranking system
System setup
Ranking
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Svenska BJJ Förbundet
Home
Events
Membership
Academies
News
Information
Ranking system
System setup
Ranking
Account
Log in
Create account
Community
Academies
Affiliations
Athletes
Nordic BJJ Open 2016-Fall edition
09 Oct
Register
Info
rmation
Athletes
334
Matches
Brackets
& schedule
Results
Register
Results
Top lists
Results
Print
All nationalities
Aboriginal Australian
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antarctica
Antigua and Barbuda
Aramean
Argentina
Armenia
Aruba
Assyria
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Bouvet Island
Brazil
British Indian Ocean Territory
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Caribbean Netherlands
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chechen Republic of Ichkeria
Chile
China
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Colombia
Comoros
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czechia
DR Congo
Dagestan
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
Free Belarus
French Guiana
French Polynesia
French Southern and Antarctic Lands
Gabon
Gambia
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Heard Island and McDonald Islands
Honduras
Hong Kong
Hungary
IOC Team
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Iroquois
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kosovo
Kurdistan
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macau
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Micronesia
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
Norfolk Island
North Korea
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn Islands
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Adygea
Republic of the Congo
Rodrigues
Romania
Russia
Rwanda
Réunion
Saint Barthélemy
Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Pierre and Miquelon
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sardinia
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Georgia
South Korea
South Sudan
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Svalbard and Jan Mayen
Sweden
Switzerland
Syria
São Tomé and Príncipe
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The United Tribes of New Zealand
Timor-Leste
Togo
Tokelau
Tonga
Torres Strait Islander
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
UWW Team
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
United States Minor Outlying Islands
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican City
Venezuela
Vietnam
Wales
Wallis and Futuna
Western Sahara
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Åland Islands
All categories
Sunday 9th October
Search
Total medals
65 Gold
64 Silver
51 Bronze
Men / Adult / White / -64 kg (Light feather)
Bracket
Bracket
1
Erik Nordahl
Sweden
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
Hilti BJJ
2
Kevin Naderi
Sweden
FC Phoenix IF
Shooters MMA
3
Dennis Lius
Sweden
SKIFT
Dynamix
Men / Adult / White / -70 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Timi Latorraca
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
2
Christofer Hernandez
Sweden
Stockholm BJJ-Center
SBG - Straight Blast Gym
3
Kevin Törnström
Sweden
Föreningen Västerås Kampsportcenter
Dynamix
Men / Adult / White / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Paul Grönborg
France
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Kevin Hamzeh
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
3
Carl Marklund
Sweden
Idrottsklubben Studenterna i Umeå
Dynamix
Men / Adult / White / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Johan Aarnio
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Denis Hadzimujic
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Lech Zielinski
Poland
Sthlm Shoot and Loyalty Muaythaiförening
Checkmat
Men / Adult / White / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Aaron Kennedy
United Kingdom
Orca Jiu Jitsu
2
Simon de Dardel
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Robin Björk
Sweden
Växjö Titans Kampsportsförening
Men / Adult / White / -94,3 kg (Heavy)
Bracket
Bracket
1
Abdullah Hallak
Sweden
Apex Kalmar Idrottsförening
Checkmat
2
Arash Wakili
Sweden
FC Phoenix IF
Shooters MMA
3
Emil Persson
Sweden
Gävle Ju-Jutsu
Dynamix
Men / Adult / White / +100,5 kg (Ultra heavy)
Bracket
Bracket
1
Gilbert Bergstein
Estonia
3D Treening
SBG - Straight Blast Gym
Men / Adult / Blue / -70 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Denniz Löfgren
Sweden
Hilti Brazilian Jiu-Jitsu Klubb
2
Danny Galvan
United States
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
Hilti BJJ
3
Jesper Freyschuss
Sweden
Mjölby Fight Gym
Team Concrete
Men / Adult / Blue / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Marqus Olofsson
Sweden
Östersunds Jeet Kune Do Klubb
BJJ Globetrotters
2
Fernando Romo Pozo
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
3
Mathias Persson
Sweden
Hilti Akademi Nord Idrottsförening
Men / Adult / Blue / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Hermes Pantazidis
Greece
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Arvid Alm
Sweden
Idrottsklubben Studenterna i Umeå
Dynamix
3
Elisha Turner
Sweden
Hilti Brazilian Jiu-Jitsu Klubb
Hilti BJJ
Men / Adult / Blue / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Julius Sonerud
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Felix Hagby
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
3
Tomas Tennlin
Sweden
Stockholm BJJ-Center
SBG - Straight Blast Gym
Men / Adult / Blue / -94,3 kg (Heavy)
Bracket
Bracket
1
Simon Immerstrand
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Christobal Calderon
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
3
Stefan Mertala
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
Men / Adult / Blue / +100,5 kg (Ultra heavy)
Bracket
Bracket
1
fredrik tjust
Sweden
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
2
Roy Eliasson
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
3
alli seyyid hedberg
Sweden
Hilti Brazilian Jiu-Jitsu Klubb
Hilti BJJ
Men / Adult / Purple / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Unknown user
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
2
Unknown user
Belgium
Fusen Ryu
3
Robin Gidlöv
Sweden
FC Phoenix IF
Shooters MMA
Men / Adult / Purple / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Daniel Eklund
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
2
Jonas Nielsen
Sweden
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
Hilti BJJ
3
Rawand Younes Bahram
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Men / Adult / Purple / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Unknown user
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Anoshirvan Parvazi
Iran
FC Phoenix IF
3
Andreas Falk
Sweden
Kingpin Grappling Academy IF
Men / Adult / Purple / -100,5 kg (Super heavy)
Bracket
Bracket
1
Samuel Kvarzell
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Christopher Gyllenhammar
Sweden
Hilti Akademi Nord Idrottsförening
3
Joachim Claesson
Sweden
Nyköpings kampsportsklubb
Team Concrete
Men / Adult / Brown / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
max lindblad
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
James Demir
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Men / Adult / Brown / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Tony Jonsson
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
2
Andreas Gaugl
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Men / Master 1 (30+) / White / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Robert Bratt
Sweden
Panda Dojo IF
BJJ Globetrotters
2
Chammoun Simon Georges
Sweden
Idrottsförening Tumba Brasilian JiuJitsu
3
Ville Ventilä
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Men / Master 1 (30+) / White / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Christoffer Börjesson
Sweden
Viva Zapata Martial Arts IF
2
Aron Berge
Sweden
Karlskoga Budoklubb
Gracie Barra
Men / Master 1 (30+) / White / -94,3 kg (Heavy)
Bracket
Bracket
1
Khaled Harek
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
2
Sebastian Boussard
Sweden
Föreningen Telge BJJ & MMA
Checkmat
3
Anders Källbjer
Sweden
Umeå Budoklubb
Team Neves
Men / Master 1 (30+) / Blue / -70 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Joakim Chienh
Sweden
Mjölby Fight Gym
Team Concrete
2
Jesper Zels
Sweden
Föreningen Västerås Kampsportcenter
Dynamix
Men / Master 1 (30+) / Blue / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Kristoffer Kaikkonen
Sweden
Hilti Akademi Nord Idrottsförening
2
Mehmet Bozkurt
Sweden
Liljeholmens BJJ- klubb
3
Deniz Bulus
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Men / Master 1 (30+) / Blue / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Joakim Niklasson
Sweden
Combat Academy IF Täby
Alliance
2
David Svensson
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Tanel Pärss
Estonia
Stockholm BJJ-Center
SBG - Straight Blast Gym
Men / Master 1 (30+) / Purple / -70 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Jonatan Alonso
Sweden
Hilti Brazilian Jiu-Jitsu Klubb
Hilti BJJ
2
Jesper Birgersson
Sweden
Idrottsklubben Studenterna i Umeå
Dynamix
3
Nikolaous Frangoulis
Sweden
Viva Zapata Martial Arts IF
Viva Zapata Jiu Jitsu
Men / Master 1 (30+) / Purple / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Kadanga Mwangala
Sweden
Dala BJJ
Dynamix
2
Bernardo Sastre
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Abelardo Fernando Herrera Soto
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Men / Adult / Brown / -94,3 kg (Heavy)
Bracket
Bracket
1
Henri Lindroos
Finland
FC Phoenix IF
Shooters MMA
2
Jonas Westling
Sweden
Samurang Fightcenter IF
Hilti BJJ
Men / Master 2 (36+) / White / -70 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Fredrik Andersson
Sweden
Viva Zapata Martial Arts IF
Viva Zapata Jiu Jitsu
2
Sasa Milenkovic
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Jon Fridmark
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Men / Master 2 (36+) / White / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Johan Strahl
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Alfred Grimlund
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Men / Master 2 (36+) / White / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Urban Drake
Sweden
Panda Dojo IF
BJJ Globetrotters
2
Claudio Ramirez
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Mattias Fungdal
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Men / Master 2 (36+) / Blue / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Manuel Ferrer
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Alex Young Shing
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Jimmy Boqvist
Sweden
Föreningen Fight Center Kristinehamn
Gracie Barra
Men / Master 3 (41+) / White / -76 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Martin Högbom
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Emil Stenberg
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Men / Master 3 (41+) / White / +100,5 kg (Ultra heavy)
Bracket
Bracket
1
Nisse Larsson
Sweden
Karlskoga Budoklubb
Gracie Barra
2
Martin Bekking
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Men / Master 3 (41+) / Blue / -82,3 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Gustavo FIGUEROA
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
2
Samir El Alaoui
Sweden
Hilti Brazilian Jiu-Jitsu Klubb
Hilti BJJ
3
Per Eriksson
Sweden
Karlskoga Budoklubb
Gracie Barra
Men / Master 3 (41+) / Blue / -88,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Safar Aliyev
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
2
Magnus Granlund
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Absolute Men / White / Adult / +76
Bracket
Bracket
1
Gilbert Bergstein
Estonia
3D Treening
SBG - Straight Blast Gym
2
Abdullah Hallak
Sweden
Apex Kalmar Idrottsförening
Checkmat
3
Abdullahi Abdi
Sweden
Art Of Roll IF
Absolute Men / White / Adult / -76 kg
Bracket
Bracket
1
Branislav Milosavljevic
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Paul Grönborg
France
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Sidhartha Sharma
Sweden
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
Hilti BJJ
Absolute Men / White / Master 1-3 / +76
Bracket
Bracket
1
Anders Källbjer
Sweden
AIR FORCE
Team Neves
2
Thomas Selin
Sweden
Combat Academy IF Täby
Alliance
3
Claudio Ramirez
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Absolute Men / White / Master 1-3 / -76 kg
Bracket
Bracket
1
Martin Högbom
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Johan Hellberg
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Sasa Milenkovic
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Absolute Men / Blue / Adult / +76
Bracket
Bracket
1
Simon Immerstrand
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Stefan Mertala
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
3
Felix Hagby
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
Absolute Men / Blue / Adult / -76 kg
Bracket
Bracket
1
David Johansson
Sweden
Hilti Brazilian Jiu-Jitsu Klubb
Hilti BJJ
2
Kawel Kader
Sweden
FC Phoenix IF
Shooters MMA
3
Fernando Romo Pozo
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Absolute Men / Blue / Master 1-3 / +76
Bracket
Bracket
1
Gustavo FIGUEROA
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
2
Joakim Niklasson
Sweden
Combat Academy IF Täby
Alliance
3
Safar Aliyev
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Absolute Men / Blue / Master 1-3 / -76 kg
Bracket
Bracket
1
Jesper Freyschuss
Sweden
Mjölby Fight Gym
Team Concrete
2
Joakim Chienh
Sweden
Mjölby Fight Gym
Team Concrete
3
Jimmy Boqvist
Sweden
Föreningen Fight Center Kristinehamn
Gracie Barra
Absolute Men / Purple / Adult / Absolute
Bracket
Bracket
1
Unknown user
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
2
Unknown user
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
3
Samuel Kvarzell
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
Absolute Men / Brown / Adult / Absolute
Bracket
Bracket
1
max lindblad
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Tony Jonsson
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
Dynamix
3
Jonas Westling
Sweden
Samurang Fightcenter IF
Hilti BJJ
Women / Adult / White / -53,5 kg (Light feather)
Bracket
Bracket
1
Nina Back
Sweden
Söders Fight Gym
SBG - Straight Blast Gym
2
Greta Brydolf
Sweden
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
3
Jenny Svensson
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Women / Adult / White / -58,5 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Ksenija Grabova
Estonia
SBG Estonia
2
Linn Paulson
Sweden
Valhalla Jiu Jitsu IF
3
Danielle Jana Schönborn
Germany
GBG MAC IF
Gracie Barra
Women / Adult / White / -64 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Nasim Kabirzadeh
Sweden
GBG MAC IF
Gracie Barra
2
Nanna Hübinette
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
3
Martina Löfström
Sweden
Söders Fight Gym
Women / Adult / White / -69 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Madeleine Danielsson
Sweden
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
Team Concrete
2
Elisabeth Lidskog
Sweden
IF Stockholm BJJ-Center
3
Eleonora Nocentini Sköldebrink
Sweden
Art Of Roll IF
Women / Adult / White / -74 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Sanja Trbojevic
Sweden
Allstars Kampsportsförening
Checkmat
2
Therese Danielsson
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
3
Talla Molki
Sweden
FC Phoenix IF
Shooters MMA
Women / Adult / White / +79,3 kg (Super heavy)
Bracket
Bracket
1
Marilouise Toris
Sweden
Söders Fight Gym
2
Anna Eriksson
Sweden
Föreningen Västerås Kampsportcenter
Dynamix
3
Helena Lind
Sweden
Poseidon Jiu Jitsu Academy
Viva Zapata Jiu Jitsu
Women / Adult / Blue / -58,5 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Linn Hansson
Sweden
Föreningen Team Gringo
2
Karin Wahlberg
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
3
Yesi Rodriguez
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
Women / Adult / Blue / -64 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Tove Kärki
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
2
Elina Moestam Lindblad
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
3
Quena Soruco
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
Women / Adult / Blue / -69 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Louise Malmsten
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
2
Melissa Wallbom
Sweden
Hilti Akademi Nord Idrottsförening
Women / Adult / Blue / -74 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Ambar Villagran
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Magdalena Georgiadou
Sweden
Art Of Roll IF
3
Emma Jonasson
Sweden
Växjö Ju-jutsuklubb
Dynamix
Women / Adult / Blue / +79,3 kg (Super heavy)
Bracket
Bracket
1
Jennifer Pedersen
Sweden
Hilti Akademi Nord Idrottsförening
2
Linn Löfgren Vretare
Sweden
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
Hilti BJJ
Women / Adult / Purple / -64 kg (Light)
Bracket
Bracket
1
Jenny Lundberg
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Norma Jansson
Sweden
Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala
Hilti BJJ
Women / Adult / Purple / -74 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Michelle zunkovic
Sweden
Växjö Ju-jutsuklubb
Dynamix
2
Johanna Sand
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Martina Gramenius
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
Absolute Women / White / Adult
Bracket
Bracket
1
Eleonora Nocentini Sköldebrink
Sweden
Art Of Roll IF
2
Ksenija Grabova
Estonia
SBG Estonia
3
Helena Lind
Sweden
Poseidon Jiu Jitsu Academy
Viva Zapata Jiu Jitsu
Absolute Women / Blue / Adult
Bracket
Bracket
1
Ambar Villagran
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Tove Kärki
Sweden
Team Leites Stockholm IF
Team Leites Stockholm IF
3
Jane Soodla
Estonia
SBG Estonia
Absolute Women / Purple / Adult
Bracket
Bracket
1
Martina Gramenius
Sweden
Prana Jiu Jitsu klubb
Checkmat
2
Michelle zunkovic
Sweden
Växjö Ju-jutsuklubb
Dynamix
3
Jenny Lundberg
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Juvenile boys / White / -64 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Isak Pauli
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
2
Rasmus Leine
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
3
Hampus Viström
Sweden
Nacka Dojo IF
Dynamix
Juvenile boys / White / -79,3 kg (Medium heavy)
Bracket
Bracket
1
Carl Marklund
Sweden
Idrottsklubben Studenterna i Umeå
Dynamix
2
Awat Kohzadi
Sweden
Klubb Concrete JiuJitsu Tyresö
Team Concrete
3
Ismail Abdi
Sweden
Art Of Roll IF
Juvenile boys / Blue / -74 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Mathias Persson
Sweden
Hilti Akademi Nord Idrottsförening
2
Vincent Granath
Sweden
Viva Zapata Martial Arts IF
Viva Zapata Jiu Jitsu