Vi har upptäckt att du kanske använder en föråldrad webbläsare som inte är kompatibel med vår webbplats.
Events
Om
Funktioner & priser
Poängtavla
Liveströmmar
Förbundsplattform
Om Smoothcomp
Support
Community
Klubbar
Affiliations
Tävlanden
Logga in
Skapa konto
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
Konto
Logga in
Skapa konto
Events
Kommande tävlingar
Tidigare event
Dina tävlingar
Community
Klubbar
Affiliations
Tävlanden
Om
Funktioner & priser
Poängtavla
Liveströmmar
Förbundsplattform
Om Smoothcomp
Support
Edinburgh Open Spring Leg 2016
04 Jun
Anmäl
Info
rmation
Deltagare
177
Matcher
Tävlingsträd & schema
Resultat
Anmäl
Resultat
Topplistor
Resultat
Skriv ut
Alla nationaliteter
Aboriginal Australian
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antarctica
Antigua and Barbuda
Aramean
Argentina
Armenia
Aruba
Assyria
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Bouvet Island
Brazil
British Indian Ocean Territory
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Caribbean Netherlands
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chechen Republic of Ichkeria
Chile
China
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Colombia
Comoros
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czechia
DR Congo
Dagestan
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
Free Belarus
French Guiana
French Polynesia
French Southern and Antarctic Lands
Gabon
Gambia
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Heard Island and McDonald Islands
Honduras
Hong Kong
Hungary
IOC Team
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Iroquois
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kosovo
Kurdistan
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macau
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Micronesia
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
Norfolk Island
North Korea
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn Islands
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Adygea
Republic of the Congo
Rodrigues
Romania
Russia
Rwanda
Réunion
Saint Barthélemy
Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Pierre and Miquelon
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sardinia
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Georgia
South Korea
South Sudan
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Svalbard and Jan Mayen
Sweden
Switzerland
Syria
São Tomé and Príncipe
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The United Tribes of New Zealand
Timor-Leste
Togo
Tokelau
Tonga
Torres Strait Islander
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
UWW Team
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
United States Minor Outlying Islands
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican City
Venezuela
Vietnam
Wales
Wallis and Futuna
Western Sahara
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Åland Islands
Alla kategorier
Weight Categories
Sök
Totalt antal medaljer
28 Guld
28 Silver
30 Brons
Men / Adult / Blue / +100,5 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
David Wilson
United Kingdom
Core Martial Arts
2
Piotr Wysocki
United Kingdom
Rick Young's Black Belt Academy
Rick Young's Black Belt Academy
3
Kris Malcolm
United Kingdom
Aberdeen Martial Arts Group --- Carlson Gracie Scotland
Carlson Gracie Team
Men / Adult / Blue / -70 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Dominic Reilly
United Kingdom
Rick Young's Black Belt Academy
Rick Young's Black Belt Academy
2
Josh English
United Kingdom
Inverclyde BJJ
Rio Grappling Club Scotland
3
shay montague
United Kingdom
Jiujitsu Misfits
SBG - Straight Blast Gym
Men / Adult / Blue / -76 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Paull Mcbain
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Michael Auchincloss
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
3
Ross Taylor
United Kingdom
North East Jiu Jitsu
Men / Adult / Blue / -82,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Tristam Ribeiro-Will
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Cameron Nicol
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
3
Andrew Greet
United Kingdom
Gracie Barra Scotland
Gracie Barra
Men / Adult / Blue / -88,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Krishnan Chauhan
United Kingdom
Factory BJJ
Combat Base
2
Paul Lopez
United Kingdom
Force Fitness Cumnock
3
Nathaniel Montgomery
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
Men / Adult / Blue / -94,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Craig Guthrie
Scotland
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Pete Thompson
United Kingdom
GF Team West of Scotland
GFTeam
3
Bush Bensaad
United Kingdom
Rick Young's Black Belt Academy
Rick Young's Black Belt Academy
Men / Adult / Purple / -70 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
James Keay
United Kingdom
Mauricio Gomes Bjj Team
2
Kieran Reid
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
3
david Stewart
Scotland
Force Fitness Cumnock
Men / Adult / Purple / -82,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Matthew Drury
United Kingdom
Infinity Chesterfield
2
Craig McIntosh
Scotland
Higher Level MMA
Rio Grappling Club Scotland
3
Alan Howcroft
United Kingdom
Stealth BJJ Manchester
Stealth BJJ
Men / Adult / Purple / -94,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Simon Price
United Kingdom
Factory BJJ and ASW Manchester
Combat Base
2
Martin Young
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
3
will chambers
United Kingdom
Roger Gracie Academy London
3
Alan Howcroft
United Kingdom
Stealth BJJ Manchester
Stealth BJJ
Men / Adult / White / -64 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Ryan Harrower
United Kingdom
Gracie Barra Fife
Gracie Barra
2
Mark Turner
United Kingdom
Forza MMA
Elements BJJ
3
Douglas Jorgensen
United Kingdom
MXP
Team Rodrigo Resende
Men / Adult / White / -70 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Fergus Kildare
Scotland
Rick Young's Black Belt Academy
Rick Young's Black Belt Academy
2
Abdullah Taran
United Kingdom
Icon Bjj team
3
Wellington Saikat
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
Men / Adult / White / -76 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Pawel Szczecina
Poland
Oban BJJ
Marcos Nardini BJJ
2
Johnathan Ryan
United Kingdom
Scottish Hit Squad
Marcos Nardini BJJ
3
Unknown user
United Kingdom
Oban BJJ
Marcos Nardini BJJ
Men / Adult / White / -82,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Jaime Mackay
United Kingdom
Oban BJJ
Marcos Nardini BJJ
2
Seweryn Oraczewski
United Kingdom
Rick Young's Black Belt Academy
Rick Young's Black Belt Academy
3
Steve Kitchener
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
Men / Adult / White / -88,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
James Kemp
Scotland
Inverclyde BJJ
Rio Grappling Club Scotland
2
jaroslaw wrobel
Poland
Immortals Gold Crew Jiu Jitsu Academy
MACACO GOLD TEAM
3
Kieran Bartram
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
Men / Adult / White / -94,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Kieran Oliveira
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Ryan Leonard
United Kingdom
Gracie Barra Scotland
Gracie Barra
3
Chizitere Igwe
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
Men / Combined Adult & Masters / White / -100,5 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Gary Cooper
United Kingdom
Predators Manchester
2
Bryan Turner
United Kingdom
D-Unit MMA
Marcos Nardini BJJ
3
Unknown user
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
Men / Masters / Brown / +100,5 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
James Bland
United Kingdom
Mauricio Gomes Bjj Team
2
Matt Holland
United Kingdom
Matt Holland Jiu Jitsu
MACACO GOLD TEAM
Men /Adult & Masters Combined/ White / +100,5 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Euan Gordon
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Christian Linton
United Kingdom
Matt Holland Jiu Jitsu
MACACO GOLD TEAM
3
Levi Bunyan
United Kingdom
Aberdeen Martial Arts Group --- Carlson Gracie Scotland
Carlson Gracie Team
Open / Men / Adult / Blue
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Krishnan Chauhan
United Kingdom
Factory BJJ
Combat Base
2
John Devine
United Kingdom
Griphouse & Jiujitsu Misfits
3
Andrew Greet
United Kingdom
Gracie Barra Scotland
Gracie Barra
3
Nathaniel Montgomery
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
Open / Men / Adult / Brown
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
James Bland
United Kingdom
Mauricio Gomes Bjj Team
2
Matt Holland
United Kingdom
Matt Holland Jiu Jitsu
MACACO GOLD TEAM
Open / Men / Adult / Purple
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Simon Price
United Kingdom
Factory BJJ and ASW Manchester
Combat Base
2
Martin Young
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
3
Matthew Drury
United Kingdom
Infinity Chesterfield
3
Scott Sievewright
Scotland
Red Schafer MMA
Open / Men / Adult / White
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Euan Gordon
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Chizitere Igwe
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
3
Steve Kitchener
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
3
Kieran Oliveira
United Kingdom
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
Open / Women / Adult (18+) / White
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Jennifer Killeen
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
2
rachael morgan
Scotland
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
3
Daniela Ilieva
Bulgaria
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
3
Michaela Steele
United Kingdom
GF Team West of Scotland
GFTeam
Women / Adult (18+) / Blue / -74,0 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Becca O’Neill
United Kingdom
Kyoujin MMA
BJJ Revolution Team
2
Louise Murray
Scotland
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
3
Marianne Mckay
United Kingdom
GF Team West of Scotland
Women / Adult (18+) / White / +79,3 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Daniela Ilieva
Bulgaria
Aberdeen Combat Centre
Aberdeen Combat Centre
2
Amanda Vikingsson
Sweden
Kampsportscentret LSS
Hilti BJJ
Women / Adult (18+) / White / -58,5 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Daniela dos Santos
Ireland
Jorge Santos BJJ
2
monica convertino
Italy
Jorge Santos BJJ
3
Kate Sheehan
Ireland
Jorge Santos BJJ
Women / Adult (18+) / White / -64,0 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
Gloria coccoli
Ireland
Jorge Santos BJJ
BJJ Globetrotters
2
Cleo Blackford
United Kingdom
Rick Young's Black Belt Academy
Rick Young's Black Belt Academy
3
Michaela Steele
United Kingdom
GF Team West of Scotland
GFTeam
Women / Adult (18+) / White / -74,0 kg
Tävlingsträd
Tävlingsträd
1
rachael morgan
Scotland
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland
2
Sarah O'Farrell
Ireland
Jorge Santos BJJ
3
Jennifer Killeen
United Kingdom
The Griphouse BJJ
Rio Grappling Club Scotland