Totalt antal medaljer
55 Guld
51 Silver
72 Brons
Minior / Kvinna / Avancerade / -30 kg
Minior / Man / Avancerade /-32 kg
Minior / Man / Avancerade / -34 kg
Minior / Man / Avancerade / -38 kg
5
Lukas Hansen
Soo Shim Skellefteå
Minior / Man / Avancerade / -42 kg
Minior / Man / Avancerade / -50 kg
Kadett / Man / Avancerade / -53 kg
5
Richard Ängliden
Tian Dao
Kadett / Man / Avancerade / -33 kg
Kadett / Man / Avancerade / -37 kg
5
Nicolas Thulin
Östermalms Hapkido Taekwondo
Kadett / Man / Avancerade / -41 kg
5
Aymen Ali
Team Taekyon
5
Sebastian Ferm
Helsingborgs Kampsportklubb
5
max Reinert
Borås TKD Center
5
David Alarcon Brieba
Stockholm City TKD
9
Maximillian Stau Hansen
TEAM TOIGYE PANTHERS
9
Viktor Norén
Helsingborgs Kampsportklubb
Kadett / Man / Avancerade / -45 kg
Kadett / Man / Avancerade / -49 kg
5
John Gil
Staffanstorp Taekwondo Förening
5
William Lundberg
Stockholm City TKD
Kadett / Man / Avancerade / -57 kg
5
Kasper Rosqvist
Staffanstorp Taekwondo Förening
5
Wiktor Weikel
Klippan Taekwondo Förening Yongsa
5
Younes Mohammad
Enighet sport center
Kadett / Man / Avancerade / -65 kg
Kadett / Kvinna / Avancerade / -33 kg
Kadett / Kvinna / Avancerade / -41 kg
5
Moa Wallin
Kristianstad Taekwondo
Kadett / Kvinna / Avancerade / -44 kg
Kadett / Kvinna / Avancerade / +59 kg
Kadett / Kvinna / Avancerade / -47 kg
Kadett / Kvinna / Avancerade /-51 kg
5
Emma Cavdar
Borås TKD Center
5
kodrat Mezori
Lejon Tkd
Kadett / Kvinna / Avancerade / -55 kg
5
Sahar Nakhai
Team Taekyon
5
Alva Caspersson
Lidköpings Kampsport IF
5
Johanna Gustafsson
Östermalms Hapkido Taekwondo
5
Stina Johansson
Team East Tkd Klubb Kalmar
9
Alice Sundström
Soo Shim Skellefteå
9
Lina Ali
Lejon Tkd
Kadett / Kvinna / Avancerade / -59 kg
5
Vanessa Felicovi
Soo Shim Skellefteå
Junior / Man / Avancerade / -55 kg
5
Justin Laloknam
Team One Taekwondo
5
Emil Glisbo Lind - Larsen
KFUM Malmö Taekwondoklubb
5
Anton Johannesson
KFUM Malmö Taekwondoklubb
Junior / Man / Avancerade / -59 kg
5
Mahdi Aslamyar
Chae Taekwondo Sweden
5
Liam Allstyle Mäkelä
Kim Taekwondo
5
Jawad Mezher
Enighet sport center
5
Moses Allerstrand
Soo Shim Skellefteå
Junior / Man / Avancerade / -68 kg
5
Ludwig Lövstrand
Soo Shim Skellefteå
Junior / Man / Avancerade / -73 kg
Junior / Man / Avancerade / -45 kg
Junior / Man / Avancerade / -63 kg
5
Adni Gashi
Kumgang Taekwondo Trollhättan
5
Hossein Heidari
Champion Taekwondo Klubb
Junior / Man / Avancerade / +78 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / -44 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / -46 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / -49 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / -52 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / -55 kg
5
Genen Baltaji
Team Taekyon
Junior / Kvinna / Avancerade / -59 kg
5
Hiran Kader
Team Taekyon
5
Linda Lindén
TEAM TOIGYE PANTHERS
5
Alva Svärdström
Gävle Taekwondo Klubb
5
Amanda Olofsson
Helsingborgs Kampsportklubb
9
Lina Jazarah
Team Taekyon
Junior / Kvinna / Avancerade / -63 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / -68 kg
Junior / Kvinna / Avancerade / +68 kg
5
Elin Wennerström
Tian Dao
Senior / Man / Avancerade / -58 kg
5
Mustafa MAJIDZADEH
Borås TKD Center
Senior / Man / Avancerade / -68 kg
Senior / Man / Avancerade / -54 kg
Senior / Man / Avancerade / -63 kg
5
Fardin Habibi
Tkd föreningen Jeong Shim kwaan
5
Aref Hossein
Tkd föreningen Jeong Shim kwaan
5
Roy LeBonhewreoymo
Lejon Tkd
5
Debin Moustafa
Kumgang Taekwondo Trollhättan
Senior / Man / Avancerade / -80 kg
Senior / Man / Avancerade / +87 kg
Senior / Kvinna / Avancerade / -57 kg
5
Aya Sifariny
Team Taekyon
Senior / Kvinna / Avancerade / -62 kg
5
Gabrielé Lukosiuté
Team Taekyon
5
Nina Eriksson
Team Taekyon
5
Emelie Drummond
WTF Taekwondo Training Center
Senior / Kvinna / Avancerade / -49 kg
5
Tilde Ising
KFUM Malmö Taekwondoklubb
Master / Man / 1 Dan / Avancerad / -68 kg
Master / Man / 2 Dan / Avancerad / +80 kg
5
Edin Dizdarevic
Kim Taekwondo