Tiderna är dynamiska och ändras i realtid. Uppdatera din webbläsare för den senaste informationen.
Quick filters
{{ user.name }}
{{ club.name}}
JEUNES FILLES / 65 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A1
Färdig
Eloise VANDERSPEETEN
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Iris THIEBAUX DIJON - ASUB Victory by technical superiority (VSU) - 00:44 - Round 1
JEUNES GENS / 95 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B1
Färdig
Florian HACCOURT
LYON - UDL LYON
Ayatoulla BAYSAROV TOULOUSE - IUT TARBES Vann via VT (brottning) - 00:37 - Round 1
JEUNES FILLES / 70 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C1
Färdig
Oceane LEBEGUE
DIJON - ASUB
Vann via VT (brottning) - 01:16
- Round 1
Emma FERRAG BESANCON - UNIV FCO
JEUNES GENS / 95 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B2
Färdig
Theo BACKHAUSS
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Fabien MACE BORDEAUX - STAPS BORDEAUX Victory by technical superiority (VSU) - 00:51 - Round 1
JEUNES FILLES / 65 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A2
Färdig
Marine LABARTHE
LYON - UDL LYON
Vann via VT (brottning) - 01:32
- Round 1
Alicia BUFFET LYON - UDL LYON
JEUNES GENS / 85 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B11
Färdig
Kadir YUKSEL
CLERMONT-FERRAND - IUT ALLIER
Vann via VT (brottning) - 00:49
- Round 1
Guillaume SCHEGG LYON - EM LYON
JEUNES FILLES / 55 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A11
Färdig
Maeva MAGNANT
ROUEN - UC SSE
Victory by forfeit - Round 1
Charhazed AYACHI DIJON - ASUB
JEUNES FILLES / 55 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A13
Färdig
Diane INGUIMBERT
BORDEAUX - UNIV BORDEAUX
Victory by technical superiority (VSU) - 01:35
- Round 1
Letyce GROSPERRIN BESANCON - UNIV FCO
JEUNES FILLES / 70 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C2
Färdig
Elisa SUEUR
BORDEAUX - STAPS BORDEAUX
Victory by technical superiority (VSU) - 02:28
- Round 1
Marine PRETRE ROUEN - UC SSE
JEUNES GENS / 85 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B12
Färdig
Sayfeddine BEN ALI
LYON - UDL LYON
Nicolas THEBAULT BESANCON - UNIV FCO Victory by technical superiority (VSU) - 02:06 - Round 1
JEUNES GENS / 75 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C7
Färdig
Nathan ALEXIS-SLOTA
TOULOUSE - IUT TARBES
Ala GNABA LYON - UDL LYON Victory by technical superiority (VSU) - 01:47 - Round 1
JEUNES FILLES / 55 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A14
Färdig
Lilou DUPINAY
TOULOUSE - UT3 SABATIER
Vann via VT (brottning) - 01:30
- Round 1
Elodie MACABREY BORDEAUX - STAPS BORDEAUX
JEUNES GENS / 85 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B13
Färdig
Guillaume SCHULLER
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Theo VANNIER ROUEN - UC SSE Vann via VT (brottning) - 00:51 - Round 1
JEUNES GENS / 85 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B14
Färdig
Leo LIBERKOWSKI
LYON - USE EC LYON
Henrique CARNEIRO DE ABRE LYON - EM LYON Vann via VT (brottning) - 00:59 - Round 1
JEUNES FILLES / 55 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A15
Färdig
Julie DESSAGNE
LYON - UDL LYON
Emma LUTTENAUER PARIS - UNIV PARIS 2 Victory by technical superiority (VSU) - 01:05 - Round 1
JEUNES FILLES / 60 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A21
Färdig
Lisa GELCI
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Gaelle RUIZ DIJON - ASUB Vann via VT (brottning) - 01:12 - Round 1
JEUNES GENS / 75 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C8
Färdig
Hugo CUENOT
TOULOUSE - UT3 SABATIER
Victory by technical superiority (VSU) - 00:31
- Round 2
Pierre FRENCH DIJON - ASUB
JEUNES FILLES / 60 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A22
Färdig
Madenn CABARET
CRETEIL - UNIV PARIS EST
Vann på VS1 (brottning) - 00:03
- Round 1
Elsa RICHARD LYON - UDL LYON
JEUNES GENS / 85 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B15
Färdig
Karapet GUEVORGUIAN
LYON - UDL LYON
Vann via VT (brottning) - 01:14
- Round 2
Zelimkhan BAYSAROV TOULOUSE - IUT TARBES
JEUNES FILLES / 60 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A23
Färdig
Manon BOCQUET
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Albane GREVET BESANCON - UNIV FCO Vann via VT (brottning) - 00:36 - Round 1
JEUNES GENS / 75 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C9
Färdig
Bastien THOREL
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Arnaud APAO LYON - UDL LYON Vann via VT (brottning) - 00:24 - Round 2
JEUNES GENS / 75 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C10
Färdig
Valentin KRZYZYNSKI
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Victory by forfeit - Round 1
Hugo CHABRIER LYON - UDL LYON
JEUNES FILLES / 60 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A24
Färdig
Lily BEERLANDT
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Lola FAUDOT BESANCON - UNIV FCO Vann via VT (brottning) - 01:43 - Round 1
JEUNES GENS / 75 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C11
Färdig
Yahia GARCH
LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
Hocine AKLI-BERC DIJON - ASUB Victory by technical superiority (VSU) - 01:32 - Round 1
JEUNES GENS / 85 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B16
Färdig
Remy HUTEAU
LYON - UDL LYON
Victory by points (VPO1) - 03:00
- Round 2
Marutea JAMET BESANCON - UNIV FCO
JEUNES GENS / 65 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C25
Färdig
Tanguy GUYOT
LYON - USE EC LYON
Gildas CHAMBINAUD DIJON - ASUB Victory by technical superiority (VSU) - 01:03 - Round 1
JEUNES GENS / +95 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B31
Färdig
Yann Gael MAHY
BORDEAUX - UNIV BORDEAUX
Baptiste GUELTON LILLE - UNIV LILLE ARTOIS Vann via VT (brottning) - 01:03 - Round 1
JEUNES FILLES / 65 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A8
Färdig
Iris THIEBAUX
DIJON - ASUB
Vann på VS1 (brottning) - 01:00
- Round 2
Eloise SEGARD LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
JEUNES GENS / 65 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
C26
Färdig
Antoine HANGARD
CRETEIL - UNIV PARIS EST
Vann på VS1 (brottning) - 02:51
- Round 1
Gianni GEORGES DIJON - ASUB
JEUNES FILLES / 65 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A5
Färdig
Alicia BUFFET
LYON - UDL LYON
Victory by technical superiority (VSU) - 02:34
- Round 1
Eloise VANDERSPEETEN LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
JEUNES GENS / +95 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
B32
Färdig
Remy GASMI
LYON - USE EC LYON
Victory by technical superiority (VSU) - 00:19
- Round 2
Hugo LOUZALA LILLE - UNIV LILLE ARTOIS
JEUNES FILLES / 55 KG
(LUTTE JOUR 1 - ÉLIMINATOIRES)
A12
Färdig
Maeva MAGNANT
ROUEN - UC SSE
Romane ESTEVE BORDEAUX - STAPS BORDEAUX Vann via VT (brottning) - 01:20 - Round 1